BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2012. december 12., szerda

Nevek dekorgumiból

Még csak ismerkedem a dekorgumival, így egyszerű formákat választottam.
Elsőként a gyerekek nevét készítettem el, egy-egy könnyű formával.




Tegnap pedig a képkeret készült dekorgumiból. A képkeret hátulsó oldala fekete kartonból, az elejét pedig dekorgumiból készítettem. Zöld színű gyöngytollal dekoráltam.
(Sajnos a vaku miatt a kép minősége rossz.)



Karácsonyi készülődés - ajtódísz


A neten találtam egy kedves kis hóember mintát, de sajnos a forrás helyét nem tudom. Az ötelt erről a képről származik:

Viszont én nem voltam ennyire aprólékos (terhességem 32. hetére való tekintettel és hátfájásomra nézve), illetve kicsit módosítottam a formát.

Én dekorgumit használtam. Hópehely sablont készítettem és azt helyeztem a kék dekorgumira, majd sniccerrel körbe vágtam. Nagy hópehelyből 4, kicsiből 2 készült.
A hóember fejét egy pohárral rajzoltam körbe és mozgó szemeket ragasztottak rá a gyerekek. Az orrot is dekorgumiból vágtam. A hóember száját tűfilccel rajzoltam és egy kis pirosítót kapott az arca.

A nagy hópehelyre ragasztottam (a dekorguminál a kétoldalú ragasztót szeretem használni) a hóember fejeket, majd tűvel a hópehely felső és alsó részét lyukasztottam és ezüst színű madzaggal átfűztem és egymáshoz kötöztem. A két kicsi pelyhet az első és harmadik hóember fejhez fűztem.


Így készült el a saját hóemberes ajtódíszünk:



Karácsonyi készülődés - Adventi naptár

Már októberben sokat töprengtem azon, hogy az adventi naptár idén milyen módon készüljön. Mivel két gyerekem van, így mindenképp két naptár jöhetett szóba, ami egyszerű és nem túl költséges.
Így kezdtem el félretenni a WC-papír gurigákat.

A gurigákat félbe vágtam sniccer késsel (tapétavágóval). A fél gurigákat pedig krepp papírba csomagoltam. Eleinte celluxszal körberagasztottam, de közben rájöttem, hogy teljesen felesleges, mert a guriga belsejébe lehet hajtani a papírt és tökéletesen rajta marad.
Zöld kartonból egyszerű mintát vágtam (ez lehet akár fenyőfa, vagy simán csíkokra is vágható). A lányomnak 4 sorból álló kartoncsíkokat vágtam, amire facsipeszeket ragasztottam. Mintalyukasztóval (macimintás) készített formákat ragasztottam rá és erre írtam a számokat.
A kartoncsíkok tetejét jobbról és balról lyukasztottam, és raffiával egymáshoz kötöztem. Hurkapálcával merevítettem a kartont, hogy ne hajoljon nagyon meg a felfüggesztésnél.

A Marvinét kicsit egyszerűbben készítettem. Egy A3-as zöld kartont félbehajtottam, majd félköröket vágtam bele (kicsit a fenyőágra hasonlítson). Erre ragasztottam a facsipeszeket, ugyanazzal a módszerrel, mint ahogy Effié készült, viszont ebben az esetben két sorom lett. Egy elől és egy hátul. A karton tetejét lyukasztottam, majd ezüst színű madzaggal átfűztem, majd a két végét csomóztam, hogy felakasztható legyen a nappalink falára.

A leírása kicsit bonyolultra sikerült, ezért mindenképp szemléltetném képpel is.


Ceruzatartó készítés

Effi hirtelen nagycsoportos lett. Az oviban minden nagycsoportos saját ceruzatartót kapott, amit az óvónéni készített. Effi azóta nyaggatott, hogy otthon is legyen saját ceruzatartójuk.
Sokat gondolkodtam, hogy miből is készítsük el. Majd a sörösdobozra esett a választásom.
A doboz tetejét konzervnyitóval levágtam, aztán késsel kb. 1 cm szélesen bevagdostam és visszahajtottam.
Akkoriban festettük a lakást, így maradt fehér színű falfesték. Ezzel kentem át kétszer a doboz külsejét (valamilyen alapozó festék mindenképp szükséges). Másnap pedig a gyerekek fantáziájára bíztam, hogy milyenre festik.
Amikor elkészültek hagytam megszáradni, majd lelakkoztam. Mivel a teteje néhány helyen szúrt, így zsákszalaggal körbe ragasztottam. Dekorgumiból a jeleket elkészítettem és ráragasztottam.