BLOGGER TEMPLATES AND TWITTER BACKGROUNDS »

2012. november 7., szerda

Tojástartóból állatok


 
 
Korábban már készítettem a gyerekekkel tojástartóból hernyót, de az interneten kutatva rátaláltam egy kreatív könyvre (Ingrid Wrust Színes ötletek sorozatból az Ötletek tojástartóból), ahol ötletet merítettem, így készítettük el a kutya, majd magától jött a nyuszi és hörcsög.

 
 
A hernyónál elegendő egy hatos tojástartót kettévágni. Három rekeszre lesz szükségünk, amit egyenesre kell levágni. A tojástartó alja lesz a hernyó háta és feje. Temperával vagy épp filccel kifestjük/színezzük. A hernyóra ragaszthatunk pöttyöket is (tavaly temperával zöldre festették a gyerekek, majd sárga papírpöttyöket ragasztottak rá). Az arcára mozógszemet ragaszthatunk, vagy akár saját kezüleg filccel megrajzoljuk (idén így készült nálunk). A szarva zsenília drótból készült (tollal kiszúrtam a fején két lyukat) a végén egy-egy gyönggyel, de készülhet akár szívószálból is.
 

A kutyus, nyuszi és hörcsög tulajdonképpen hasonlóan készült. Egy-egy tojástartó rekeszt vágtam ki. Az egyik lett a test lábbal, a másik pedig a feje. Az alsó résznél igyekeztem négy lábat formálni, bár a tojástartó szinte ki is adja. A fejet a testhez univerzális ragasztóval ragasztottam. Az állatok füle készülhet papírból (színes kartont használtam) vagy zseníliadrótból. A kutyának külön még lógó nyelvet is ragasztottunk. A farkinca szintén zseníliadrótból készült.
Igazából csak a képzelet szabhat határt, mert még készíthetünk egeret, cicát vagy aki nagyon ügyes még krokodilt is: http://mintamokus.com/aligator-tojastartobol-es-papirgurigabol/


Fűfej készítés

Gondoltam most a gyerekek által is készíthető ötleteket osztom meg
Még itt az ősz és decemberben még sok időnk lesz a karácsonyra hangolódni.

A fűfej készítéséhez szükség van nejlon harisnyára, vagy nejlon zoknira. Én kb 15 cm-es darabot vágtam le a harisnya szárából. Az egyik végét megcsomóztam, majd kifordítottam a harisnyát, ezután  fűmagot szórtam bele, aztán a többi részt feltöltöttem földdel (fűrészporral is használható), majd a másik végét is megcsomóztam.
A fűmagos része lesz a feje teteje. Az arc közepén formáztam egy orrot, amit kétszer körbe is tekertem, majd fonallal megkötöttem. Az arcra ragasztahtó mozgószem, vagy épp dekorgumiból, barkácsfilcből. Ezekből az anyagokból jöhet a száj, vagy akár fül is.
A kislány kapott egy copfot is, piros selyemszalaggal (kicsi kupacot összefogtam, megtekertem, megkötöttem), a fiú pedig kalóz lett így egy szemkötőt kapott.
Ragasztópisztollyal rögzítettem minden felragasztani valót.

A fűfejeket minden nap spricceltük vizzel és kb. a 6. napon már növekedésnek indultak a hajszálak. Alátétnek beföttes üveg tetejét használtuk.

Ajtódíszek


Elsőként az ajtódíszeket mutatom meg. Ezeket még tavasszal készítettem színes kartonból. A szívet a kislányom készítette (sógyurma és magok) az oviban.


 
 Idén ősszel a virágokat lecseréltem varjakra, de a hernyót megtartottam. Szintén színes kartonból készültek. A vajú sablont innen töltöttem le: http://ovivarazs.blogspot.hu/2012/08/oszi-dekoraciok-ablakkepek-sablonnal.html Ajánlom is mindenki figyelmébe ezt az oldalt, mert sok kedves sablon tölthető le és sok jó ötletet adnak.
 
 
 A koszorút még tavaly készítettem. Szalmakoszorú az alap, erre ragasztottam barna (talán) hasított bőr csíkokat. Úgy kaptam ezt az anyagot és emiatt nem tudom mi a neve, de ennél a koszorúnál ez el is hagyható. Levélsablon alapján barkácsfilcből vágtam ki a leveleket. Némelyikre zöld színű gyöngytollal ereket rajzoltam. Raffiával masnit kötöttem, majd a két végét csomóztam és az lett végül az akasztó is. Tetején zsákszalagból masnit ragasztottam.
 
 
A papírok esetében univerzális vagy papírragasztót használok. A koszorú esetében viszont a ragasztópisztoly a legmegfelelőbb.